Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Bungalovy jsou v posledních letech velmi oblíbené. Kdo má dostatečně velký pozemek, sáhne právě po nízkopodlažním domě. Sice vyžaduje o něco větší zastavěnou plochu, ale ten komfort! Žádné běhání do schodů (což oceníte nejen ve stáří). Projekt bungalovu může být uzpůsobený páru seniorů i početné rodině. Záleží jenom na Vašich preferencích. Schopný projektant Vám dokáže navrhnout takový bungalov, ve kterém budete mít dostatek prostoru pro společenský život i soukromí.
Bungalovy jsou v našem katalogu domů zastoupeny řadou LARGO. Nízkopodlažní je však i dům HONORIUS z řady EXCLUSIVE.
Pozor, nízkopodlažní nerovná se bezbariérový. V každém projektu bungalovu pracujeme i s osazením na pozemek, které hraje významnou roli. Pro bezbariérový bungalov je zpravidla potřeba rovnější pozemek, aby do domu nemusel vést ani jeden schod. Případně si projektant musí umět šikovně poradit se svažitým terénem.
- Tento bungalov LARGO 107 nemůžeme označit za bezbariérový - ke vchodu vedou dva schody.
- Promyšlený projekt bungalovu LARGO 147 si vyhrál se svažitým pozemkem. Vstup do domu je bezbariérový, zatímco terasa z druhé strany domu poskytuje krásný výhled do okolí.
- Ukázka bezbariérového bungalovu LARGO 85. U tohoto konkrétního domu si majitelé sice přáli ještě obytné podkroví, ale základní model domu je vždy nízkopodlažní.
Projekt, alfa a omega každého bungalovu
Proč si stále více lidí vybírá bungalov? Jak už jsme naťukli, částečně je to kvůli absenci schodů. Řada lidí Vám ale řekne, že bungalov je výhodný pro bezpečnost dětí a pro propojení interiéru s terasou, respektive se zahradou. Jen si to představte - z kuchyně si vyskočíte na zahrádku pro bylinky, letní grilování je najednou mnohem příjemnější, když nemusíte létat tam a zpátky a všechno máte tak nějak po ruce…
Dobrý projekt bungalovu řeší velikost a tvar pozemku, požadavky stavebního úřadu, počet členů domácnosti a samozřejmě i Vaše požadavky. Jak moc pozemek ovlivňuje tvar domu? Věřte, že hodně. Problém nastává především u menších pozemků, kdy bungalov zabere příliš mnoho místa a celek pak působí disproporčně. Nejedna rodina už musela slevit ze svých požadavků a postavit si na svém menším pozemku patrový dům. Přečtěte si o plusech a mínusech patrového domu a bungalovu v našem článku.
Tvar, velikost, a dokonce i umístění domu může výrazně ovlivnit stavební úřad. Výjimkou není nutnost dodržet uliční čáru, tvar domu, typ střechy, výšku štítu apod. Proto je velmi důležitý důkladný projekt bungalovu, který se všemi těmito informacemi pracuje. Pokud jste si nevybrali žádný z typových projektů bungalovu z naší nabídky, rádi Vám připravíme projekt na míru.